Донатори и донације
Наша мисија
Правна документа

CEO Cisco Systems примио плакету-захвалницу ЕТФ-а

Господин Џон Чемберс, CEO Cisco Systems, водеће компаније на пољу рачунарских компоненти, примио је плакету-захвалницу ЕТФ-а због свог доприноса у успостављању сарадње између Cisco Systems и ЕТФ-а и опреме коју је ова позната компанија поклонила Факултету. Плакету су, у име Факултета господину Чемберсу предали наши бивши студенти, а садашњи Ciscо запослени, Дарја Падила, Мирослав Пајовић и Драган Милојковић, који су и иницирали и организовали целу акцију донације Cisco Systems.

Cisco Systems поклонио ЕТФ-у опрему у вредности од око 110.000 US$

Троје наших бивших студената, Мирослав Пајовић, Дарја Падила и Драган Милојковић, у оквиру ЕТФ БАФА (ETF Belgrade Alumni And Friends Association), иначе сви запослени у Cisco Systems, Inc. (San Jose, California), највећој и најјачој компанији на свету која се бави рачунарским мре ж ама, покренули су иницијативу да њихова матична компанија поклони нашем Факултету одговарајућу рачунарску опрему. Тим поводом они су контактирали господина Џона Чемберса, CEO и председника Cisco Systems, који је подржао ову иницијативу и одобрио поклон ЕТФ-у Београд. Донација је спроведена преко регионалног Cisco огранка за овај део Европе, који се налази у Љубљани. Представник Cisco Systems за југоисточну Европу, господин Јожек Грушковњак је тим поводом пар пута био гост ЕТФ-а и у договору са нашим администратором мреже мр. Ненадом Крајновићем, договорио коначну конфигурацију.

U petak, 16. novembra 2001. na Fakultet je konačno stigao ovaj dugo očekivani poklon čija je vrednost oko 130.000 US$, a u kojem se nalaze jedan Cisco 7206 ruter sa 8xX.21 ulaza, jedan AS5300 access server za dial-in sa 120 ISDN modema i jedan Cisco Catalyst 2948G-L3 layer 3 FastEthernet switch.

У петак, 16. новембра 2001. на Факултет је коначно стигао овај дуго очекивани поклон чија је вредност око 130.000 US$, а у којем се налазе један Cisco 7206 рутер са 8xX.21 улаза, један AS5300 access server за dial-in са 120 ISDN модема и један Cisco Catalyst 2948G-L3 layer 3 FastEthernet switch.

Запослени и студенти ЕТФ-а се овом приликом захваљују господину Џону Чемберсу, господину Јожеку Грушковњаку, нашим бившим ЕТФ-овцима Мирославу Пајовићу, Дарји Падила и Драгану Милојковићу и свим осталим без којих не би ни дошло до ове донације. Надамо се да ће се овакве акције и даље наставити и да ће ЕТФ, уз помоћ својих бивших студената и свих људи добре воље поново постати средиште технолошког развоја у разним областима електотехнике, не само у Југославији него и у региону, па и шире. Тим поводом прилажемо и емаил Мирослава Пајовића-Паје којег је послао својим колегама из ЕТФ БАФА и свима нама:

From: Miroslav Pajovic [mailto:mpajovic@cisco.com]=20
Sent: vendredi 16 novembre 2001 20:04
To: etfbg-usa@yahoogroups.com
Subject: [etfbg-usa] Da nismo pokusali ne bi smo uspeli

Drage kolege -

Od Vladane smo dobili radosnu vest da je Ciscova
donacija ETFu konacno stigla u Beograd. Donacija
ce znacajno unaprediti mrezu Fakulteta i pristup
Fakulteta na Internet. Vladana ce posle da elaborira
konkretnije kako je akcija tekla, a mi dole saljemo
pismo zahvalnosti svima koji su nam pomogli
tokom ove akcije.

Draga Vladana i dragi nasi profesori:

Drago nam je da smo uspeli da pomognemo nas
Fakultet kao sto su to dosada uradile i druge nase
kolege zaposlene u inostranstvu. Rado se secamo
da smo na tom Fakultetu stekli dragocena znanja
iz nase profesije kao sto su elektrotehnika, fizika i
matematika. Pored znanja stekli smo i sigurnost
da ta znanja plasiramo u nasoj zemlji, a posle i u
ovom belom svetu. Tako nesto se moglo steci
samo na jednom dobrom fakultetu kao sto je nas.

Zbog gore recenog, buducim kolegama, sadasnjim
studentima ETFa zelimo da maksimalno iskoriste
priliku studiranja na nasem Fakultetu. Nadamo se
da ce prilike u nasoj zemlji biti bolje i da ce oni,
koji budu zeleli da ostanu tamo, imati bolju
buducnost.

Koristimo priliku da se zahvalimo na velikoj pomoci
tokom akcije timu Fakulteta: Vladani sefici RCa i
Srbi ministarki {dame imaju prednost}, kao i Bori
dekanu, Joci prodekanu i Krajku arhitekti mreze
ETFa.

Takodje, zahvaljujemo se i Zaduzbini ETFa u SAD
koja je pokrenula inicijativu za ove korisne akcije.
Zelimo da Zaduzbina postane jos veca i jaca
organizacija i da jos vise bude od pomoci nasem
Fakultetu.

Sto se tice Cisca, mi smo se u ime Fakulteta
srdacno zahvalili John Chambers-u, predsedniku
Cisca, kao i Cisco-voj marketing sluzbi u Evropi
na ljubaznosti i velikoj pomoci nasem Fakultet.

Toliko zasada, srdacni pozdravi za sve vas tamo
sa ove strane sveta i Silikonske Doline ...

Darja, Dragan, Paja & Cisco Systems

P.S.

Na kraju da zatvorimo krug. Poceli smo akciju sa
motom: "Ako ne pokusamo necemo uspeti" i evo
zavrsavamo je ovim email-om i subject-om:
"Da nismo pokusali ne bi smo uspeli".

Новине о донацији

Први чланак у новинама