Donatori i donacije
Naša misija
Pravna dokumenta

CEO Cisco Systems primio plaketu-zahvalnicu ETF-a

Gospodin Džon Čembers, CEO Cisco Systems, vodeće kompanije na polju računarskih komponenti, primio je plaketu-zahvalnicu ETF-a zbog svog doprinosa u uspostavljanju saradnje između Cisco Systems i ETF-a i opreme koju je ova poznata kompanija poklonila Fakultetu. Plaketu su, u ime Fakulteta gospodinu Čembersu predali naši bivši studenti, a sadašnji Cisco zaposleni, Darja Padila, Miroslav Pajović i Dragan Milojković, koji su i inicirali i organizovali celu akciju donacije Cisco Systems.

Cisco Systems poklonio ETF-u opremu u vrednosti od oko 110.000 US$

Troje naših bivših studenata, Miroslav Pajović, Darja Padila i Dragan Milojković, u okviru ETF BAFA (ETF Belgrade Alumni And Friends Association), inače svi zaposleni u Cisco Systems, Inc. (San Jose, California), najvećoj i najjačoj kompaniji na svetu koja se bavi računarskim mre ž ama, pokrenuli su inicijativu da njihova matična kompanija pokloni našem Fakultetu odgovarajuću računarsku opremu. Tim povodom oni su kontaktirali gospodina Džona Čembersa, CEO i predsednika Cisco Systems, koji je podržao ovu inicijativu i odobrio poklon ETF-u Beograd. Donacija je sprovedena preko regionalnog Cisco ogranka za ovaj deo Evrope, koji se nalazi u Ljubljani. Predstavnik Cisco Systems za jugoistočnu Evropu, gospodin Jožek Gruškovnjak je tim povodom par puta bio gost ETF-a i u dogovoru sa našim administratorom mreže mr. Nenadom Krajnovićem, dogovorio konačnu konfiguraciju.

U petak, 16. novembra 2001. na Fakultet je konačno stigao ovaj dugo očekivani poklon čija je vrednost oko 130.000 US$, a u kojem se nalaze jedan Cisco 7206 ruter sa 8xX.21 ulaza, jedan AS5300 access server za dial-in sa 120 ISDN modema i jedan Cisco Catalyst 2948G-L3 layer 3 FastEthernet switch.

Zaposleni i studenti ETF-a se ovom prilikom zahvaljuju gospodinu Džonu Čembersu, gospodinu Jožeku Gruškovnjaku, našim bivšim ETF-ovcima Miroslavu Pajoviću, Darji Padila i Draganu Milojkoviću i svim ostalim bez kojih ne bi ni došlo do ove donacije. Nadamo se da će se ovakve akcije i dalje nastaviti i da će ETF, uz pomoć svojih bivših studenata i svih ljudi dobre volje ponovo postati središte tehnološkog razvoja u raznim oblastima elektotehnike, ne samo u Jugoslaviji nego i u regionu, pa i šire. Tim povodom prilažemo i email Miroslava Pajovića-Paje kojeg je poslao svojim kolegama iz ETF BAFA i svima nama:

From: Miroslav Pajovic [mailto:mpajovic@cisco.com]=20
Sent: vendredi 16 novembre 2001 20:04
To: etfbg-usa@yahoogroups.com
Subject: [etfbg-usa] Da nismo pokusali ne bi smo uspeli

Drage kolege -

Od Vladane smo dobili radosnu vest da je Ciscova
donacija ETFu konacno stigla u Beograd. Donacija
ce znacajno unaprediti mrezu Fakulteta i pristup
Fakulteta na Internet. Vladana ce posle da elaborira
konkretnije kako je akcija tekla, a mi dole saljemo
pismo zahvalnosti svima koji su nam pomogli
tokom ove akcije.

Draga Vladana i dragi nasi profesori:

Drago nam je da smo uspeli da pomognemo nas
Fakultet kao sto su to dosada uradile i druge nase
kolege zaposlene u inostranstvu. Rado se secamo
da smo na tom Fakultetu stekli dragocena znanja
iz nase profesije kao sto su elektrotehnika, fizika i
matematika. Pored znanja stekli smo i sigurnost
da ta znanja plasiramo u nasoj zemlji, a posle i u
ovom belom svetu. Tako nesto se moglo steci
samo na jednom dobrom fakultetu kao sto je nas.

Zbog gore recenog, buducim kolegama, sadasnjim
studentima ETFa zelimo da maksimalno iskoriste
priliku studiranja na nasem Fakultetu. Nadamo se
da ce prilike u nasoj zemlji biti bolje i da ce oni,
koji budu zeleli da ostanu tamo, imati bolju
buducnost.

Koristimo priliku da se zahvalimo na velikoj pomoci
tokom akcije timu Fakulteta: Vladani sefici RCa i
Srbi ministarki {dame imaju prednost}, kao i Bori
dekanu, Joci prodekanu i Krajku arhitekti mreze
ETFa.

Takodje, zahvaljujemo se i Zaduzbini ETFa u SAD
koja je pokrenula inicijativu za ove korisne akcije.
Zelimo da Zaduzbina postane jos veca i jaca
organizacija i da jos vise bude od pomoci nasem
Fakultetu.

Sto se tice Cisca, mi smo se u ime Fakulteta
srdacno zahvalili John Chambers-u, predsedniku
Cisca, kao i Cisco-voj marketing sluzbi u Evropi
na ljubaznosti i velikoj pomoci nasem Fakultet.

Toliko zasada, srdacni pozdravi za sve vas tamo
sa ove strane sveta i Silikonske Doline ...

Darja, Dragan, Paja & Cisco Systems

P.S.

Na kraju da zatvorimo krug. Poceli smo akciju sa
motom: "Ako ne pokusamo necemo uspeti" i evo
zavrsavamo je ovim email-om i subject-om:
"Da nismo pokusali ne bi smo uspeli".

Novine o donaciji

Prvi članak u novinama